top of page

מיינד סט זה הכל? אתם לא מבינים כמה...


אהלן חברים, היום אני מתכוון לדבר איתכם על אחד הדברים החשובים ביותר

כשמדברים על עבודה מהבית בפרט ולחיים בכלל - "מודעות עצמית".

אז מדוע אנו צריכים מודעות עצמית בעצם?

אנו צריכים את המודעות העצמית כדי שנוכל להבין את החסרונות והיתרונות שלנו, כדי שנוכל תמיד לדעת היכן אנו צריכים להתפתח והיכן אנחנו טובים ומוכשרים. בנוסף, מודעות עצמית נותנת לנו ביטחון מכיוון שאם אני יודע מי אני ובמה אני טוב, אני גם ישדר זאת כלפי העולם.

מה אנו צריכים לעשות כדי להיות מודעים?

כדי להיות מודעים אנו צריכים תמיד לשאול את עצמנו שאלות מנחות כמו, "מה אני מרגיש כרגע?" , "האם הסיטואציה משפיעה עלי?", "למה אני מרגיש ככה?" ובעקבות כך המודעות שלנו תעלה. המודעות העצמית והשאלות הללו הופכים עם הזמן להיות אוטומטיים ובעצם מתגבשות לדרך חיים בריאה ונכונה.

מי הוא האדם המודע?

האדם המודע בד"כ יהיה אדם רגוע, מפוקס ושלם. אדם זה יהיה גם חסר אגו, מכיוון שהוא ירגיש שהוא יודע בדיוק כמה הוא שווה. כשאני מודע, הסביבה שלי מרגישה את זה, בדיוק כמו שאני "לא מודע" ומשדר חוסר ביטחון ומכונסות.

מהן השיטות המומלצות?

1. שאלות אל עצמי- כמו שאמרתי בהתחלה, לשאול את עצמנו שאלות על איך אנו מרגישים, למה אנו מרגישים ככה, מה מרגיע אותנו וכו'..

2. קריאת ספרים וצבירת יידע- הידע לגבי מודעות עצמית הוא עצום בעולם וישנם המון מנטורים (מורים) ענקיים שיכולים לעזור לנו להתפתח ולגדול.

3. כתיבה חופשית- זוהי כתיבה "עיוורת" שאנו משחררים למעשה את מחשבותינו דרך כתיבה שאנו לא רואים , אני באופן אישי פותח את הוורד וכותב עם המסך כבוי... האפקט יוצר מצב של זרימה בכתיבה שמובילה להמון דברים פנימיים שצפים החוצה- זה מרתק לראות בפעם הראשונה את התוצאה.

איך מודעות עצמית קשורה כשמדברים על עבודה מהבית?

כשמדברים על מודעות עצמית ועבודה מהבית ביחד , מדברים על בניית עסק מצליח, מכיוון שאם אני לא יהיה מודע לעצמי , אני לא אדע לתקן את עצמי במקומות שדורשים שיפור ובנוסף, לא אוכל לתת לעצמי פידבקים אמיתיים לתוצאות שהשגתי עד כה בעסק שלי.

הרבה פעמים אני פוגש אנשים שאומרים לי, "תקשיב עבודה מהבית זה בלתי אפשרי" , ואני רוצה לומר לכם עכשיו מכל הלב שזה נכון, זה בלתי אפשרי אם אתה לא מודע לעצמך! אתם יכולים להיות בדיוק כמו אלה שהצליחו להקים עסק מצליח מהבית ומייצרים הכנסה גבוהה, אתם תקבעו בסופו של דבר אם זה יקרה או לא. הרעיון הוא שכדי לעשות את זה, אנחנו לא צריכים דברים חומריים אלא רק את הכלים הפנימיים ומשם הדברים החומריים יצוצו באופן טבעי .

איך אני יכול לאמוד את המודעות שלי?

כדי שנוכל לדעת כמה באמת אנו מודעים לעצמנו , אנו צריכים להסתכל על המטרות שלנו בחיים ולשאול את עצמנו אם הגשמנו אותם. פעולה זו גורמת לנו להבין באופן חד משמעי אם אנו מודעים לעצמנו, או לא, מכיוון שהיא גורמת לנו לחשוב על מה מנע מאיתנו להגיע לאותם המטרות.

בדרך כלל מי שאשם בזה שלא הגשמנו את מטרותיינו זה רק אנחנו.

עוד דבר שניתן לעשות, אפשר ללכת ולקבל ביקורת מחבר או חברה קרובה שייתנו לנו שיקוף על עצמנו, אם כל מה שהחברים אמרו עלינו היה מחובר לחלוטין למה שאנו חושבים על עצמנו אנו מודעים ואם לא אז זה הזמן להתחיל לתקן את המצב.

לסיכום, כדי להיות באמת מודעים צריך לבוא ממקום של החלטה ולא משום מקום אחר. מודעות דורשת פרקטיקה ותרגול על בסיס יום יומי בכל שעות היום- תאמינו לי שזה שווה את זה. זהו תהליך יחסית ארוך, להיות מודע לחלוטין, יש אנשים שיגידו שזהו תהליך אין סופי ויש כאלו שיגידו שזהו תהליך שלוקח כמה שנים אך שוב פעם זה שווה כל רגע...

ככל שתהיו יותר מודעים לעצמכם, כך תוכלו לראות את המטרות שלכם בעסק כיותר ברורות וקלות להשגה, מכיוון שאתם תדעו בדיוק למה אתם מסוגלים ואיפה בדיוק אתם צריכים לשפר. תזכרו תמיד, לעבוד מהבית זו זכות אדירה, אז תאמינו בעצמכם ותתנו לעצמכם את מתנת המודעות שתשנה את חייכם.

זהו חברים, אתם צריכים לקחת על עצמכם את כל הטיפים הללו כדי להצליח בעבודה מהבית...

בהצלחה


רוצה להיות מאלה שמתעדכנים לפני כולם?
מאמרים מובילים
פוסטים אחרונים
bottom of page