top of page

מהו העדכון של גוגל פינגווין החדש ואיך להתמודד איתו


ברור לנו היום שכדי שאתר יהיה רווחי הוא צריך לקבל תנועה ממוקדת וכמובן כמה שיותר. יותר מזה אנחנו יודעים שיש מנוע חיפוש אחד עיקרי שיכול לספק לנו בדיוק את הדבר הזה, הבעיה היחידה, צריך תמיד להתעדכן לגביו ולהבין איך בדיוק הוא חושב ומה הם הפרמטרים לדירוג שלו.

אני לא הולך לדבר עכשיו על הפרמטרים שלו, אם זאת הפעם הראשונה שלכם בקליק מור אני מזמין אתכם לקורס מתנה שאני נותן מצד שמאל שבו תוכלו להבין בדיוק את הפרמטרים שגוגל מצפה לראות באתר שלכם ואיך ליצור עסק אינטרנטי מניב באינטרנט.

אני הולך לדבר עכשיו על העדכונים החשובים שגוגל הפיץ בימים האחרונים ואיך להתמודד איתם כדי לשמור על המיקום שלכם במקומות הגבוהים או לחלופין להביא את עצמכם למקומות הגבוהים על מילות המפתח שלכם.

העדכונים המשמעותיים ביותר:

רלוונטיות בלינקים: גוגל מצפים לראות שהלינקים שאתם מוציאים מאתרים אחרים לכיוון האתר שלכם יהיו מקושרים דרך אנקור טקסט (לינק עוגן) שיוביל לדפים רלוונטיים למילה שקישרתם דרכה. לדוגמא: לא לקשר את המילה "איך משחקים גולף" לדף באתר שלכם שמדבר על גולף באופן כללי. הדרך הנכונה לעשות את זה, זה למצוא את הדף שמדבר על "איך משחקים גולף" או לחלופין לינק לדף אחר עם אנקור טקסט אחר. מסקנה: תבנו לינקים עם מחשבה על מילת המפתח באנקור טקסט וכמובן ליעד הרלוונטי לאנקור טקסט.

לינקים טבעיים: לינק טבעי זה לינק שנובע מתוכן בעל ערך רב. אותו תוכן מקבל לינקים מאתרים רלוונטים כשהוא בד"כ מקבל המלצה ע"י בעלי האתרים. הלינקים הללו הם בעלי הערך הרב ביותר מול גוגל, במיוחד עכשיו שגוגל בעדכון הנוכחי הצהירו שהם עושים הכול כדי להתמודד עם נושא הספאם באינטרנט. ההמלצה שלי, תנסו להבין כמה שיותר את הצרכים והמחשבות של הנישה שלכם ומתוך זה תפרסמו את הקצפת של הידע שלכם, הידע המופץ כבר יעשה את שלו.

תנועה חברתית: גוגל לא אמרו את זה בפה מלא, אבל רואים שהם יותר ויותר מעריכים תנועה של רשתות חברתיות לכיוון האתר שלנו. למה זה? בגלל שזאת תנועה מאד טבעית וממוקדת מטרה לרוב. באופן כללי הנוסחא השתנתה היום מלינקים+תוכן ללינקים+תוכן+תנועה. נכון שזה ביצה ותרנגולת מכיוון שזה נראה לנו ברור שכשגוגל יתנו לנו מיקום גבוהה נקבל את התנועה. זה ממש לא ברור לגוגל, הם מצפים לראות תנועה שמגיעה מרשתות חברתיות, פורומים רלוונטיים וכמובן תנועה ממומנת לא תזיק. מסקנה: תשקיעו בנושא החברתי, זה יניב לכם גם בנושא של הקידום מעבר לתנועה שמגיעה אליכם לאתר.

עומס של מילות מפתח: עד עכשיו אמרו גוגל שהם לא "מעדיפים" ריבוי של מילות מפתח. בעדכון "פינגווין" האחרון הם ממש אמרו את זה בפה מלא, ריבוי של מילות מפתח יוביל אתכם לעונש מצד גוגל. במצב הטוב לירידה משמעותית בדירוג ובצד הרע העלמות מוחלטת ממנוע החיפוש. מסקנה: לעבור על כל האתר שלכם ולוודא שאין לכם כמות מופרזת של חזרות על מילות המפתח הראשיות שאתם מקדמים, תדללו ותעשו את הכל כדי שזה לא יקרה. אני באופן אישי נע בין 1-2 אחוז הופעה של מילת מפתח במאמרים שלי.

תוכן ערכי עם LSI: המשמעות של LSI זה מילות מפתח שקשורות למילת המפתח הראשית. למשל, גוגל מצפים שאתר שמדבר על דייג ידבר גם על דגים, חכות, ים, בריכות וכו'... הדרך הטובה והפשוטה ביותר למצוא את הLSI של המילות מפתח שלנו היא כלי מילות המפתח של גוגל. פשוט הכניסו כל מילה בנפרד ותראו מהן המילות מפתח שגוגל מציע לכם, אלו הן הLSI של אותה מילת המפתח. מסקנה: אחרי שמצאתם את מילות המפתח של הLSI שלבו אותם בתכנים שלכם, תכתבו עליהם מאמרים באתר, זה יעזור לכם להתבלט בצורה יותר טובה מול גוגל על מילות המפתח הראשיות שלכם.

עדכונים שוטפים: תשתדלו לעדכן את האתר שלכם על בסיס שבועי, גוגל רוצים לראות תכנים רעננים וחדשים. מדוע? מכיוון שהם רוצים לתת למשתמשים תמיד את החומרים העדכניים והרלוונטיים ביותר – זאת המטרה שלהם. מסקנה: תעדכנו על בסיס קבוע ושימו לב לטרנדים בנישה שלכם, תהיו מעניינים ושתפו את הקהל הרחב.

לסיכום, ככל שתבינו מהר יותר את צורת המחשבה של גוגל ולאן שהם הולכים, תציבו את עצמכם בעמדה יותר טובה מהמתחרים שלכם, או כמו שאומרים "ידע זה כוח", כאן ללא ספק גוגל נותנים לנו את הידע שמחזק את כוחנו, אם עשינו משהו כתוצאה מההבנה שלנו כמובן (:

שאלה, האם אתם נפגעתם מהעדכון האחרון של "פינגווין"?


רוצה להיות מאלה שמתעדכנים לפני כולם?
מאמרים מובילים
פוסטים אחרונים
bottom of page