top of page

כלי המשחק כדי לנצח את המתחרים הגדולים ביותר שלכם


אחת הנקודות הבעייתיות ביותר שאנשי עסקים מציגים בפני זה הנושא של מתחרים. יש מן קונצנזוס כזה, שתחרות נמדדת בעיקר בגלל הנושא של מחירים וברנד של החברות המתחרות ואם אתה חברה קטנה שרוצה לצאת לאוויר העולם, אין סיכוי להצליח ואין מה לנסות. פוסט זה נוצר כדי להוכיח לכם שהסברה הזאת ממש לא נכונה וכל חברה קטנה יכולה לקחת את הנתח שוק שהיא מכוונת אליו מהנישה. הסוד הוא לא רק במחיר...

אתם כבר בטח שמתם לב שאני מאד אוהב להעביר את החומרים בתמצות ובלי יותר מידי סיבובים מסביב למידע יבש, אז בואו ניגש ישר לעניין. בחלק זה אציג לכם את כל כלי המשחק שעומדים לרשותכם כאשר אתם רוצים להיכנס לנישה עם כמות מתחרים גבוהה או שפשוט בא לכם להיות בטופ של נישה עם תחרות נמוכה כבר בהתחלה.

הנה הם כלי המשחק:

מחיר: אני בכוונה מתחיל עם מחיר, כי אני יודע שזאת הנקודה תמיד הכי בעייתית. אני רוצה שנייה שתבינו דבר אחד, מחיר זו רק פונקציה אחת של החלטה אם לרכוש או לא לרכוש אצל הלקוח. מכיוון שאנחנו מדברים על האינטרנט ידוע שהרבה מאד עושים השוואות מחירים. איך אנחנו יכולים לתקוף פה? פשוט מאד, אם יש לנו עסק שבו אנחנו יכולים להציג מספר חבילות רכישה אנחנו נבחר חבילה בסיסית ביותר שתהיה במחיר שובר שוק (יכול להיות אפילו מחיר עלות).

מה זה נותן לנו? בואו נראה: - זה מאפשר לנו קודם כל להתחיל ליצור בסיס נתונים של לקוחות ששילמו - יש לנו ביד את המידע של הלקוחות שלנו כדי להציע להם מוצרים נלווים נוספים (UPSALES) - אנחנו יכולים להבין טוב יותר את השוק שלנו ע"י תשאול של הלקוחות הרוכשים וע"י כך לדעת טוב יותר איך לבנות את כל המערך השיווקי.

1. אנחנו מקבלים הרבה יותר ממה שאנחנו מוציאים גם אם המוצר בסיס במחיר עלות.

מתנה: אם אתם נותנים ללקוחות שלכם מתנות עוד לפני שהם הפכו להיות לקוחות שלכם כבר קיבלת קרדיט אצלהם. ע"י מתנה פשוטה בעלות נמוכה עד אפסית תוכלו לייצר פשוט יותר לקוחות וקהל של אנשים שרואים את העסק שלכם בתור מקור של ערך ומומחיות. זה לא משנה איזה סוג עסק אתם, תמיד יש מתנה שאתם יכולים לתת כדי לגרום ללקוח שלכם להגיד, "איזה כייף קיבלנו מתנה מX בלי לעשות דבר כמעט". שלא נדבר על הויראליות שמתנה יכולה ליצור רק מעצם זה שאותו אדם שיתף את הקרובים שלו שהוא קיבל מתנה מהעסק שלכם.

2. מה אתם יכולים לתת לקוחות/מבקרים שלכם כמתנה היום?

הנחה: אין מה לעשות הנחה עדיין ותמיד תעשה את העבודה טוב, מכיוון שהיא גורמת ללקוח להרגיש תמיד כאילו המוצר מתשלם יותר. זאת הרבה פעמים אשליה מכיוון שהמחיר המקורי יכול להיות אותו הדבר (: הרעיון פה הוא לשמור על איזון בין הצורך של הלקוח לבין הטווחי עלויות ורווחים שלכם. לראות מה המתחרים שלכם מציעים ומה אתם יכולים להציע כדי להראות טוב יותר. זכרו שאין לזלזל אף פעם במחשבה של הלקוח ובחרו מחיר והנחה הוגנים שיציגו אתכם באור הטוב ביותר.

3 האם אתם נותנים הנחה על המוצר שלכם, האם ההנחה מוצגת באתר?

תוספת לשירות הרגיל: שירות זה אחד הדברים החשובים ביותר ואני לא מדבר רק על שירות לקוחות, אלא על מה אתם יכולים לעשות מעבר כדי לגרום ללקוחות שלכם להרגיש שנתנו להם יותר. זה מאד תלוי מה הנושא של העסק שלכם אבל תחשבו בכיוונים של: התקנה עם הלקוח, שאלון בירור צרכים ועזרה דרך גורמים רלוונטיים, התקשרות לאחר הרכישה ושאלה האם המוצר ענה לציפיות והאם אפשר לעזור במשהו, הדרכה נוספת על מוצר כדי לעזור ללקוח למצות את המקסימום שלו...

4. איך אתם יכולים לשפר את השירות ללקוחות שלכם ולהראות להם שאתם לא סתם עוד עסק?

מעל ומעבר: תפתיעו את הלקוחות שלכם בכל מיני שירותים נוספים שעוטפים את הנושא של הנישה שלכם. חשבו על כל הגורמים של הצורך או הבעיה של הנישה ונסו לפתור כמה שיותר מהם. הרבה פעמים זאת הסיבה שלקוחות נשארים בדיוק עם אותו השירות למרות שבמקום אחר המחיר משתלם יותר.

5. איך אתם יכולים להפתיע את הלקוחות שלכם?

שמירה על קשר: שמירה על קשר עם לקוחות זה אחד המפתחות החזקים ביותר בניהול עסק. הרבה מאד ספרים נכתבו על הנושא הזה. אחד הפתרונות הטובים ביותר בנושא הזה זה, שירות VIP. זה נותן לכם את הלגיטימציה ליצור קשר עם הלקוח ולהציע לו שירותים מתקדמים נוספים מהשירותים שהוא לוקח כרגע בהנחה או בחינם או דרך מספר פעולות של שיתוף. זה יכול להיות גם פשוט עדכון על שינויים שבוצאו בעסק וחוות דעתו של הלקוח.

עדכונים שותפים של ערך דרך רשימת הדיוור: נסו לחשוב במקרה הזה כמה שיותר מחוץ לקופסא. האם אתם באמת מבינים מה הם הצרכים והכאב של הנישה שלכם? אם כן, תתחילו לעזור לה דרך כתיבת תכנים או סרטונים איך להשתפר ואיך לפתור בעיות. כך תציירו את עצמכם בתור עסק שהוא הרבה מעבר לשירות הרגיל אלא ממש עם שליחות לעזרה והסתכלות על הלקוח הקטן.

6. איזה עדכונים וערך אתם יכולים לתת לנישה שלכם?

לסיכום, הבנו היום שיש הרבה מעבר למחיר בתחרות. זה הזמן המושלם לעשות אופטימיזציה בעסק ולשפר את הקיים כמה שניתן ותאמינו לי אתם תראו תוצאות מהר. כל כלי המשחק שדיברתי עליהם בפוסט זה נוסו על כל העסקים שלי באינטרנט. שוב ושוב אני רואה כמה כוח יש להסתכלות קצת יותר מרחבית על כל הנושא של ניהול העסק בצורה נכונה כדי ליצור גדילה מתמדת של כמות הלקוחות ויצירת מותג. בהצלחה

אהבתם את הפוסט? תראו לי...


רוצה להיות מאלה שמתעדכנים לפני כולם?
מאמרים מובילים
פוסטים אחרונים
bottom of page